o mnie i o ludziach obok... o ludziach i o mnie...
Archiwum
O autorze
niedziela, 27 sierpnia 2017

Czas mija nas tak szybko. Aż strach pomyśleć, kiedy kończy się jeden rok i zaczyna kolejny. Cykl za cyklem. A 64 urodziny obchodzi dziś Alex Lifeson z RUSH. Tym razem u boku swojego rówieśnika kanadyjskiego rockmana Rika Emmetta i grupy RESolution9 na ich płycie RES9 (2016) w utworze End Of The Line.  

 

GM

Wczoraj odszedł jeden z najwybitniejszych dziennikarzy III RP Grzegorz Miecugow.

Wieloletni dziennikarz radiowej Trójki, TVP1, twórca programów Fakty TVN, stacji TVN24 oraz autorskich programów tam emitowanych: Szkło Kontaktowe i Inny Punkt Widzenia.

Jeśli w dobie upadku autorytetów jakikolwiek mógłbym wskazać – niewątpliwe byłby nim Miecugow. Choć nie zgadzałem się z nim w wielu kwestiach – to jego siła spokoju i rozsądek w ferowaniu opinii, szacunek i chęć zrozumienia oponenta oraz ciągła ciekowość Świata – imponowały.

Wiele niedziel spędziłem oglądając jego wspaniałe rozmowy z wszelkiej maści profesorami, pisarzami, artystami i filozofami w Innym Punkcie Widzenia. Miecugow był chyba jednym z niewielu polskich dziennikarzy, którzy pytali o Polskę i Świat za 10, 20 30 lat. Gdzie będziemy w 2050 roku, jako ludzkość i jako Polacy, jaki będzie panował ład, jak zmienią się układy sił, gdzie będzie nasza kultura i sztuka… Grzegorz pytał o przyszłość widząc, że sam już jej nie doczeka, nawet, jeśli udało się uśpić jego chorobę na kilka lat, ona wybrała moment końca. Szkoda, że stało się to w okresie rozbijania państwa polskiego – na którego budowie tak bardzo zależało Grzegorzowi Miecugowowi.

[‘]      

 

środa, 23 sierpnia 2017

Szanowny Panie Ministrze, uprzejmie informuję, że Trybunał Konstytucyjny podjął decyzję o zakończeniu realizacji postanowień Porozumienia w sprawie tłumaczenia i udostępniania orzeczeń ETPC – napisała dziś do Witolda Waszczykowskiego Julia Przyłębska (zwana w niektórych środowiskach Wolfgangową od chlubnej działalności jej męża na rzecz minionej władzy PRL). 

Polak nie musi rozumieć wyroków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka – nie będą one w Polsce już publikowane, podobnie jak na sąsiedniej Białorusi. Ta decyzja według komentatorów – przesuwa nas w kierunku rodziny państw niedemokratycznych – które takich wyroków również nie publikują.

W ETPC za chwile rozpocznie się proces kilku par homoseksualnych przeciwko Polsce, o naruszeniu przez nasz kraj Europejskiej Konwencji Praw Człowieka – dyskryminując pary homoseksualne z powodu braku jakichkolwiek uregulowań prawnych dla takich par. Polska może oczywiście odstąpić od uznawania wyroków ETPC, co będzie można uznać za rezygnację Warszawy z europejskiego prawodawstwa i chęci przynależności naszego państwa do wspólnoty.      

 

23:48, koffiejames , koffie mix
Link Komentarze (8) »

Niewydający już od 2003 roku studyjnych albumów zespół King Crimson, wciąż działa. Wciąż to w zasadzie prywatny projekt muzyczny Roberta Frippa. Studyjnych albumów nie ma, bo Fripp obraził się na przemysł muzyczny za nieprzychylne recenzje ostatniego wydawnictwa studyjnego zespołu. Po kilku latach od owego ostatniego albumu, działający w swym zasadniczym składzie od 1981 roku skład grupy został rozbity, by w 2011 roku Fripp mógł zaprosić zupełnie nowych i bardzo starych (bo jeszcze z lat 70-tych) muzyków do nowej koncepcji KC. Oficjalnie nowy materiał się nie pojawił, choć ukazał o się już kilka albumów z „projektami” czyli improwizacjami nowego składu oraz albumy EP plus koncertowe. Można się w tym ostro pogubić – współczuję wszelkim historykom muzyki XX i XXI wieku, kiedy przyjdzie im do opisywania folwarku Roberta Frippa. Niezaprzeczalnie jednak najnowszy okres w działalności King Crimson (2011-2017) to reakcyjny powrót do korzeni, z wokalistą Jakko Jakszykiem, który doskonale imituje wokale Grega Lakea czy Johna Wettona. Słuchacz prawie przenosi się w czasie do lat 1969-74. King Crimson nie odtwarza muzyki, on dokonuje jej reinterpretacji w totalnie klasycznym stylu. Warto zobaczyć i posłuchać…    

 

niedziela, 20 sierpnia 2017

Podczas gdy Błaszczak napada na marszałka województwa pomorskiego, dopytując czy ten już oprzytomniał (tylko nie wiemy, po czym?). Podczas gdy klecha w TVP klepie, że zamachy w Barcelonie spowodowała znana w całym świecie rozwiązłość mieszkańców tego miasta, choć sam duchowny uważa, że za rozwiązłość nie powinno się nikogo zabijać. Podczas gdy minister Szyszko idzie w marszu solidarności z ministrem Szyszką, zorganizowanym przez leśników w Białowieży. Podczas gdy Szydło znanemu dziennikarzowi, w scenerii remizy strażackiej oznajmia, że Hiszpania jest sama sobie winna za zamachy, bo przyjęła za dużo uchodźców, a my nie przyjmiemy ani jednego! ON! IDOL! MĄŻ STANU! OJCIEC NARODU – co ja będę mówił sami zobaczcie: nie tęczowa tylko narodowa pelerynka szaba da-ba duuuu!  

 

jk

23:03, koffiejames , koffie mix
Link Komentarze (4) »
piątek, 18 sierpnia 2017

Ostatnio znajomy bloger wrzucił na swój dziennik cover DB Heroes, wykonany przez wysłannika piekieł Lemmiego Kilmistera. Wow! Wszystko płonie.

Ale w 2016 roku najnowszy skład King Crimson pod batutą niezmordowanego Roberta Frippa, podczas koncertu w Berlinie wykonał nieśmiertelnik Bowiego w bardzo klasyczny sposób. Bardzo udane to wykonanie ale jak pisze mój blogowy kolega "Robert Fripp dał kiedyś żelazne ramy temu numerowi, i lepiej nie wychodzić za daleko, lepiej być blisko doskonałości, prostej doskonałości..."

środa, 16 sierpnia 2017

Po łikędzie nawałnic – objechałem okoliczne lasy i parki, oraz dość przygodnie okoliczne wioski (z powodów czysto towarzyskich) – i obraz zniszczeń jest ogromny. Nad miastem w czwartek przeszła 30-minutowa burza, która zostawiła za sobą tragiczne zniszczenia zieleni miejskiej, trakcji elektrycznej, dachów itd. Zamknięto dla ludzi kilka parków, komunikacja nie jeździła przez kilka godzin, a nawet kilka dni – gdyż trasa wiodąca do zoo została odcięta od miasta na 3 dni. W moim ukochanym miejskim lesie padło na ścieżkę chyba ze 20 drzew. Nie miałem pojęcia czy las jest zamknięty przez służby – więc puściłem się po dzikich ścieżkach celem dokonania rekonesansu i po kilku kilometrach zacząłem się bać, że z rowerem utknę na dobre. Droga za mną była kompletnie zawalona drzewami, które trzeba było obchodzić podmokłymi obejściami. Ale się udało. Choć wrażenie jest strasznie smutne. Kiedy to udrożnią?

Tym gorzej się ogląda zdjęcia z województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego, gdzie tysiące hektarów drzew zostało położnych przez nawałnice z kolejnych dni. Lasy do pełnego odnowienia, to znaczy, że czekają nas lata zanim odbudujemy tą populację państwowych drzew. Może Debil Środowiska przestanie karczować Puszczę Białowieską(???), kiedy tyle drewna ile dostał nie zdoła zebrać z nadleśnictw do końca tego roku, nie mówiąc o tym, że pierwsze nowe sadzonki będzie można sadzić dopiero w 2018 roku. A te młode laski z zasobów państwowych, które przecież hodowane są pod siekiery w międzyczasie też nam (obywatelom) służą za płuca.

A ile w kraju się dzieje? Andrzej opierdolił Antoniego. Publiczna łajanka, że Wojsko Polskie to nie jest zabawka i nie powinno się traktować armii, jako prywatnego folwarku, bo obniża to zdolności obronne kraju. Wow! Ameryka wita białego człowieka! Ale może Tomek Piątek ma racje w temacie Antka? Trzeba sięgnąć po lekturę jego publikacji, zanim będzie wciągnięta na listę ksiąg zakazanych, a zielone walifiutki będą ją publicznie palić na centralnych placach miast. Tymczasem Wojska Obrony Terytorialnej nie pojechały ku pomocy najbardziej poszkodowanym województwom. Policja bije antyfaszystów, a faszyści idą z zieloną flagą ulicami Warszawy, hej ho, hej ho – lewakowi przywalić by się szło! Rząd tymczasem nie uznał wielkiej dmuchaniny za klęskę żywiołową i nie ogłosił stanu takiej klęski. Ale wiecie czemu? Bo piniążki by musiały pójść na województwa poszkodowane, a to by mogło ugodzić w szyty grubą nicią budżet i może by na pińcet plus zabrakło się! Szydło pojechała na miejsca największych zniszczeń dopiero po 3 dniach! A po co miała być wcześniej? Przecież i tak nic nie ma do zaoferowania poszkodowanym? A po tragedii obozu harcerskiego w Suszku, gdzie zginęły dwie dziewczynki – postanowiono wprowadzić SMS-owe i meilowe ostrzeżenia pogodowe – będą bardzo pomocne zwłaszcza w takich terenach jak ów tragiczny obóz – gdzie nie ma zasięgu. Brawo.

A opozycja ma używanie, kiedy podczas którejś z ostatnich kampanii wyborczych doszło do podobnego kataklizmu – wszechprezes przerwał kampanię, aby polecieć na miejsce ówczesnych dramatycznych wydarzeń i wykorzystał okazję by bić w urzędujący wtedy rząd PO. Dziś sytuacja jest odwrotna, prezesa nie ma, śpi, mlaszcze, kota głaszcze, albo wybiera sobie pałacyk, do którego przeprowadzi się bez Kasztanki. Bosh, co za kurwa śmieszny kraj! WOT nie ma, rządu nie ma, reakcja jest po 3 dniach, wojska zawodowego nie ma bo wojewoda poprosił o oddziały, tylko drzewa leżą pokotem jak po jakimś makabrycznym polowaniu, dachy zerwane, prądu brak od wielu dni (bo wiecie państwo, że nienajjaśniejsza RP nie ma zapasu słupów do trakcji naziemnej), a prezydent po 2 latach zorientował się, że jest przez swoje zaplecze partyjne ostro ………y!

Tylko ludziska się skrzyknęły i jeden drugiemu pomaga jak może, jak zawsze. Zawsze licz na siebie. Nie ważne czy lewa, czy prawa, czy pojebana rzeczypospolita zawsze zostawi Ciebie na lodzie, z twoją biedą i zerwanym dachem…    

23:11, koffiejames , koffie mix
Link Komentarze (4) »
sobota, 12 sierpnia 2017

Wycinamy puszczę na poczet funduszu 500+ czy aby mieć kasę na wykupienie 80% wybranych mediów prywatnych jak na przykład Polsat czy TVN?

Tak sobie myślę co nas czeka, kiedy leniwe upalne dni mijają powoli - idzie po cichu jesień i może być niezła burza... Może być bardziej i mocniej - niż zdaje mi się pamiętać.

wtorek, 08 sierpnia 2017

Chciałbym!

Zrobić sobie blogowe wakacje jak to bywało od początku tego bloga, ale czas jest niespokojny jak nigdy dotąd w historii tego dzienniczka. Nie pisać tyle o polityce, ale ona zaczęła rządzić moim życiem. Pisać beztroskie pierdoły jak za dawnych lat, posty z miasta, street arty i takie zabawne ozdobniki – ale dziś to nie jest istotne.

Musimy!

Szykować się do kolejnych aktywności obywatelskich, wrzesień będzie bardzo gorący. Nowa szkoła wd. PiS – zwolnienia nauczycieli, powrót ustaw o SN i KRS, zapowiadana ustawa medialna, która pod płaszczykiem europejskości – będzie oznaczała putinizację mediów prywatnych i próbę ich zagarnięcia – tak, aby Polacy utracili dostęp do niezależnej informacji. 80% udziałów w tych mediach ma być w polskich rękach = PiSowskich rękach. Będzie gorąco! Fanatycy się nie cofną – ale ulica też nie będzie milczeć – tak myślę!

 

sobota, 05 sierpnia 2017

I kolejna nachalna promocja Arcade Fire. Ta płyta mnie naprawdę bawi, choć może nie jest niczym wybitnym, to wciąż wybór trzymających poziom kawałów. A w przypadku tego numeru, nawet uznany został przez krytykę za najbardziej charakterystyczny dla wcześniejszych dokonań AF.

 
1 , 2