o mnie i o ludziach obok... o ludziach i o mnie...
Archiwum
O autorze
piątek, 30 czerwca 2017

Jest trzeci singiel Arcade Fire. Hm! Co za ofensywa - ale zapowiada się bardzo ciekawy album. Ile tu różnych motywów i muzyka, muzyka, muzyka!!!

poniedziałek, 26 czerwca 2017

Muzycznie – końcówka czerwca – rozpieszcza, oto trzy dni temu swoją premierę miał najnowszy klip, a zarazem drugi singiel Depeche Mode do utworu Going Backwards otwierającego album Spirit. Ale w tym przypadku zespół zaskoczył – klip nagrał bowiem w rockowej wersji live, nagranej dla celów promocyjnych jeszcze przed trasą promującą nowy album (Global Spirit Tour). (Być może wtedy na mini-koncercie zarejestrowano też pierwotną wersję Heroes Davida Bowie?).

Nie jest to w zupełności wersja utworu grana na koncertach, to bardziej rockowa wersja nagrania z albumu, ale wydaje się ciut mniej dynamiczna. To chyba pierwszy raz w historii DM taka forma promocji nowego materiału. To też pierwszy raz w historii – tak długa przerwa między pierwszym, a drugim singlem promującym nowy materiał. Ale jest to prawdopodobnie podyktowane ogromem trasy koncertowej, jaką zaplanował zespół do końca marca 2018 roku (nie mam pewności czy nie będzie to dłuższy czas). Już grają w Europie, następnie zagrają w Ameryce Północnej, wrócą do Europy (w Polsce będą aż 4 koncerty), następnie zakończą całą trasę pierwszy raz występując w Ameryce Południowej w Kolumbii, Peru, Chile, Argentynie i Brazylii. Zatem będzie, do czego i dla kogo wydawać single. A u mnie dziś obie wersje naprawdę świetnego otwieracza płyty Spirit: Going Backwards.  

 

 

We are not there yet

We have not evolved

We have no respect

We have lost control

 

We're going backwards

Ignoring the realities

Going backwards

Are you counting all the casualties?

 

We are not there yet

Where we need to be

We are still in debt

To our insanities

 

We're going backwards

Turning back our history

Going backwards

Piling on the misery

 

We can track in all the satellites

Seeing all in plain sight

Watch men die in real time

But we have nothing inside

We feel nothing inside

 

We are not there yet

We have lost our soul

The course has been set

We're digging our own hole

 

We're going backwards

Armed with new technology

Going backwards

To a cavemen mentality

 

We can emulate on consoles

Killings we can control

For senses that have been dulled

Because there's nothing inside

We feel nothing inside

 

We feel nothing inside

(We feel nothing, nothing inside)

We feel nothing inside

(We feel nothing, nothing inside)

We feel nothing inside

(We feel nothing, nothing inside)

We feel nothing inside

(We feel nothing, nothing inside)

We feel nothing inside

(We feel nothing, nothing inside)

 

Because there's nothing inside

Because there's nothing inside

 

 

sobota, 24 czerwca 2017

 Kolejna genialna piosenka zapowiadająca nową płytę Arcade Fire. David na pewno jest z was dumny! ...

We turn the speakers up till they break

'Cause every time you smile it's a fake!

Stop pretending, you've got…

 

(Everything now!) I need it

(Everything now!) I want it

(Everything now!) I can't live without

(Everything now!) I can't live without

(Everything now!)

(Everything now!)

Everything now

...

 

wtorek, 20 czerwca 2017

W świętym dniu wybraliśmy się z I' i paczką kumpli na wyprawę po rubieżach naszej ziemi... 

r1

r2

r3

r4

r5

r6

r7

r8

r9

r10

r11

r12

poniedziałek, 19 czerwca 2017

Po czterech latach milczenia powraca z piątym albumem kanadyjski zespół Arcade Fire zapowiadając premierę – Everything Now nowym singlem Creature Comfort. Muzycznie brzmi to podobnie do albumu Reflektor, ale przecież ostatni album był znakomity. A powtórek z dobrej rozrywki nigdy dość!

Bardzo interesująco w warstwie tekstowej brzmi refren tej piosenki: God, make me famous. If you can't just make it painless. Brzmi to trochę jak życiowe motto rzeszy młodych ludzi z pokolenia dzisiejszych 20-30 latków żyjących na terenach tzw. Zachodniego Świata.   

 

piątek, 16 czerwca 2017

szydło to lekcja

Auschwitz to lekcja tego, że nie odrobiła pani lekcji - żadnej lekcji! Wstyd! A tym samym swoją ignorancją daje pani przyzwolenie aby prosty lud dosłownie rozumiał te słowa, a co gorsza za chwilę wcielał je w czyn. No chyba, że naprawdę miała pani TO na myśli mein Führer?  

poniedziałek, 12 czerwca 2017

Taka jest codzienność Polski PiS. Sprawa Frasyniuka jest oczywiście niejednoznaczna. Prawckie portale donoszą, iż słynny opozycjonista był na demonstracji Obywateli RP – przeciwko 86-ej miesiączce smoleńskiej – w towarzystwie „rosyjskiej” ochrony oraz pułkownika SB Jana Lesiaka. A cała akcja miała być prowokacją, mającą na celu doprowadzenie do aresztowania Władysława Frasyniuka. Zatem w jakim my żyjemy kraju, w którym policja aresztuje ludzi godząc w wolność zgromadzeń oraz stawia im zarzuty naruszenia uroczystości religijnej – od kiedy hucpa miesiączek smoleńskich ma charakter religijny? Toż to wiec nienawiści i szczucia Polaków na Polaków i w tym miejscu się z Frasyniukiem zgadzam w 100%! Oraz że nie zapomnimy tego co Kaczyński robi w tej chwili w Polsce – dokonuje pseudo-frankistowskiej rewolucji. Ale przyjdzie odwilż!

niedziela, 11 czerwca 2017

4. Dr. Misio - Pismo

Ten utwór i jego klip padł jedną z ofiar tegorocznego Opola Jacka Kurskiego. W zasadzie Opola nie ma - tylko będą disko-polo Kielce. Ale tak czy siak kapela znanego aktora Arkadiusza Jakubika - zostałaby na świętym ojczyźnianym festiwalu zakazana - za swoją plugawą treść! 

23:57, koffiejames , koffie mix
Link Dodaj komentarz »
piątek, 09 czerwca 2017

Czasem wystarczy krótki skecz, aby wypunktować głupotki codziennej polityki, albo piosenka, która przecież wcale nie jest jakimś specjalnym komentarzem do panującej nam rzeczywistości - ale jednak komentuje dużo więcej niż się wydaje! Ach te ludzkie zdolności do ekspresji nieskończoną ilością sposobów - wciąż mnie pozytywnie zadziwiają...

1. Patrick Stewart sketch: what has the ECHR ever done for us?

 

2. Abonament (Jerzy Urban)

 

3.a. Krzysztof Zalewski - Polsko (Official Video)

 

3.b. Krzysztof Zalewski - Polsko (Daniel Olbrychski version)

23:08, koffiejames , koffie mix
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 08 czerwca 2017

Dziś czcigodny Adrian rozpoczął kampanię parlamentarną 2019 roku. Na zwołanej naprędce konferencji prasowej ogłosił, że wraz wyborami do Parlamentu, które odbędą się za dwa i pół roku, wystąpi do Senatu RP o rozpisanie referendum w sprawie tego czy Polska ma przyjmować kwoty uchodźców, nakazane naszemu państwu przez Brukselę. Obwarował organizację referendum, warunkiem powodzenia wcześniejszej swojej referendalnej propozycji w sprawie zmian w Konstytucji RP, które ma odbyć się 11 listopada 2018 roku. Ale powiedzmy to szczerze – nic nie powstrzyma Adriana przed maksymalną mobilizacją elektoratu „dobrej zmiany” w wyborach 2019 roku. Taka jest racja stanu obecnej władzy!

No właśnie – tylko o to chodzi o frekwencję. W połowie VIII kadencji Sejmu RP, rządząca partia ma ledwo 32% poparcia. Programy + (500, mieszkanie, czy planowany senior + który ma gwarantować specjalne bonusy emerytalne wypłacane raz do roku wszystkim lub części emerytów) nie windują i nie betonują poparcia dla PiSu. Tylko płomienne wystąpienia kobiety z broszką porywają internety, a ona sam porównywana jest do pani Le Pen. Zatem propozycja referendum uchodźczego, będzie próbą zwerbowania na wybory najwierniejszych i najbardziej ortodoksyjnych faszystów, popierających populistyczną linię rządu. Ta propozycja jest niejako wróżbą, że spodziewana różnica między PiS a PO może być tak niewielka – że potrzeba impulsu, zrywu dla wyborców skrajnej prawicy by PiS mógł ponownie wygrać.

Słabo Adrian i żal!

 

 
1 , 2