o mnie i o ludziach obok... o ludziach i o mnie...
Archiwum
O autorze
wtorek, 30 czerwca 2015

Rush na swojej pożegnalnej trasie zaproponował fanom aż 4 opcje setów koncertowych. Ostatni czwarty set objawił się w drugiej połowie czerwca, kiedy to niespodziewanie pojawił się numer sprzed 33 lat - Loosing It. Piękna druga połowa trasy, dla takich momentów się żyje, by zobaczyć coś czego nigdy przedtem nie pokazano. I jeszcze w oryginalnym wykonaniu, zespół zaprosił na scenę Bena Minka, który w 1982 roku wykonał do tego numeru partię na elektrycznych skrzypcach.  

The dancer slows her frantic pace

In pain and desperation,

Her aching limbs and downcast face

Aglow with perspiration

 

Stiff as wire, her lungs on fire,

With just the briefest pause -

The flooding through her memory,

The echoes of old applause.

 

She limps across the floor

And closes her bedroom door...

 

The writer stares with glassy eyes -

Defies the empty page

His beard is white, his face is lined

And streaked with tears of rage.

 

Thirty years ago, how the words would flow

With passion and precision,

But now his mind is dark and dulled

By sickness and indecision

 

And he stares out the kitchen door

Where the sun will rise no more...

 

Some are born to move the world -

To live their fantasies

But most of us just dream about

The things we'd like to be

 

Sadder still to watch it die

Than never to have known it

For you - the blind who once could see -

The bell tolls for thee...

The bell tolls for...    

 

sobota, 27 czerwca 2015

To nie jest Ameryka, to nie będzie Ameryka. 26 czerwca 2015 przejdzie do historii obok dat zniesienia niewolnictwa i zakończenia segregacji rasowej. Ale to proszę państwa nie jest Ameryka, to jest Polska gdzieś na peryferiach zachodniej Azji...

eq

eq

Nie wstawię sobie zdjęcia w tęczę, bo nie mam czego świętować, sorry, koledzy i koleżanki. Bardzo mi miło, że całe USA równouprawniły swoich obywateli, że Irlandia, że Malta, i tak dalej, ale, wybaczcie, żyję w watykańskim bantustanie, gdzie rządzą katoliccy biskupi przez swoich przedstawicieli i do usranej śmierci będę obcym człowiekiem dla mężczyzny, z którym spędziłem ostatnich dwanaście lat mojego życia, mężczyzny, z którym wspólnie pracuję, śpię, jem i podróżuję. Zatem bardzo mi miło, że w tamtym domu na rogu i w tamtym, i w tamtym jeszcze, i jeszcze w kolejnym ludzie zasiadają sobie do wspaniałej kolacji, że przez wysokie okna mogę sobie oglądać rzęściście oświetlone wnętrza, uśmiechnięte twarze i wzniesione kieliszki, ale jestem na zewnątrz, na wietrze i zimnie, we władztwie Naszej Świętej Macochy, Rzymsko-Katolickiej Królowej Nocy, bogini nienawiści, amen.

Jacek Dehnel, poeta, prozaik, pedał 

wtorek, 23 czerwca 2015

Jakaś grupa moich znajomych rozpoczęła, troszkę chyba niepoważną, akcję blokowania znajomych na różnych społecznościówkach, którzy będą głosowali na Kukiza, czy innych oszołomów pokroju Korwina. Nic tym nie wskórają. Tupną nóżką, spalą mosty. A i tak  Oni wygrają! A potem jak będziemy się ukrywać w kanałach nie będzie łączników…

Powiem więcej oni powinni wygrać, to jest potrzebne, aby nasze społeczeństwo wybudziło się z letargu ciepłej wody w kranie. Jak Europa długa i szeroka do głosu dochodzą partie buntu, i Nadwiślankę czeka bunt. Nasz bunt przeciwko temu, że jest nawet dobrze. Robiony z facjatą buntownika-idioty, przez lokalnych bonzów mających szemrane interesy za grubą i brudną kasę…

Nie wiem czy zdołają całą kadencję przetrzymać ci parchaci buntownicy, chociaż przy niebezpieczeństwie zmiany konstytucji przez PiS – wszystko jest możliwe. I niestety owa groźba zmiany konstytucji przez katotalibańskich-socjalistów, którzy prą do władzy – spędza mi jedynie sen z powiek. A inne aspekty? Cóż, może być tylko niebywale zabawnie. Lepper tego nie pokazał, co będą mogli zrobić Ci nowi! Co prawda będzie to zapewne tragikomedia, ale wierzę, że uzdrowi to nasze zgłupiałe społeczeństwo – bo elektrowstrząsy zawsze są lepsze od wszelkich wykładów i perswadowania oczywistych oczywistości.   

niedziela, 21 czerwca 2015

Czyli jednak wyszło z worka to co wyjść miało. Oj Polacy lubią powtórki z rozrywki, lubią brodzić w bagnie. Wystarczy je tylko przysypać płatkami wiosennych kwiatów... I znów w raju jest naród. 

piątek, 19 czerwca 2015

Bo ile może nie być waszego ulubionego autora? Ano państwo, autor miał dość rzeczywistości nadwiślańskiej i udał się na kilka dni w rzeczywistość naddunajską. Co prawda wolne szybko się kończy i wracać trzeba – trudno, ale przykro. Bo przykro się wraca do kraju, w którym zachodzi tak błyskawiczny rozkład sceny politycznej, a złe demony w pięknych maskach, próbują jedne wrócić do władzy, drugie dopiero się do niej dostać… A wracając z naddunajskiej okolicy widać dobrze, że nie mamy się czego wstydzić – jesteśmy na ścieżce wzrostu i rozwoju, w wielu miejscach doganiamy zachód w innych troszkę nam dalej lub nawet bardzo daleko, ale już są gotowe oddolne ruchy, które tylko czekają na impuls, aby zacząć wdrażać i w tych najbardziej zacofanych sferach – modernizacje.

A tymczasem mam wrażenie, że mamy powtórkę z rozrywki tylko w przyspieszonym tępię. SLD rozkładało się w latach 2004-2005, PO wystarczył miesiąc, aby filary zostały poruszone. Być może za dużo ośmiorniczek za grubaśne tysiące, może za dużo drogich win w „Królikach i Przyjaciołach”, może jeszcze co innego? Ale do wyborów zostało ile? 4-5 miesięcy, za maksymalnie 150 dni obudzimy się w nowej Polsce. Kaczo-straSzydło’wej lub oszołomoKukizowej, a najpewniej w miksie tych smaków. Bardzo to optymistyczne, aż za bardzo! Ale wiecie, że nie będę głosował na PO mimo wszystko, niestety, 8 lat to za dużo mojego życia na lanie wody…            

 

 

czwartek, 11 czerwca 2015

Trasa trwa i jest niesamowita!

wtorek, 09 czerwca 2015

Wreszcie finalna praca 4 edycji festiwalu Urban Forms 2014. Praca, która na mnie i na większości moich znajomych robi największe wrażenie - z jednej strony swoją subtelnością z drugiej rozmiarami i jakimś specyficznym umiejscowieniem w tkance miasta. Przed nami Daleast prosto z Chin. 

urbanforms4

urbanforms4

urbanforms4

urbanforms4

urbanforms4

urbandorms4

niedziela, 07 czerwca 2015

Dziś prezentuję piątą pracę z 4 edycji Galerii Urban Forms, tym razem bardzo nietypową - nie jest to praca namalowana, tylko wyryta w tynku budynku. Jej autorem jest portugalski artysta Vhils.

urbanforms5

urbanforms5

urbanforms5

urbanforms5

urbanforms5 

 

środa, 03 czerwca 2015

Jakoś ostatnio przy obiedzie I' oświadczył, że obejrzymy "Kung Fury" - 31 minutowy fanowski filmik, na który składali się internauci z całego świata. To comboparodia motywów filmowych, muzycznych i kulturowych z kolorowych i przaśnych lat 80-tych minionego stulecia. Produkcja bardzo udana, jak na fanowski projekt oczywiście. Ale nie byłoby tego czegoś, gdyby niezgarniający połowy budżetu promocyjny występ, supergwiazdy tanich seriali z lat 80-tych Davida Husselhoffa – słynnego „Nieustraszonego”, który poza aktorstwem występował na scenie muzycznej… Pomińmy to milczeniem. W każdym razie singiel promujący „Kung Fury” – jest jednym z najlepszych w muzycznej karierze Davida. A po klipie zapraszam na niedługi, zabawny i przeładowany efektami specjalnymi film – szlakiem lat 80-tych.    

 

poniedziałek, 01 czerwca 2015

W internecie krąży wykaz obietnic Andrzeja Dudy. Warto zacytować te postulaty bo z tych kosmicznych obietnic trzeba go będzie potem rozliczyć.

Duda obiecał:

- NIE PODNOSIĆ PODATKÓW !!!

- Dołoży na każde dziecko 500zł od drugiego poczynając.

- Nie dopuści do zamknięcia ani jednej kopalni i nie zwolni żadnego górnika.

- Reaktywuje Stocznię w Szczecinie.

- Przywróci poprzednie widełki wieku emerytalnego zamiast 67/67

- Na ubranka dla dzieci chce 0 stawki VAT, czyli zlikwiduje VAT 8% (przepisy UE zakładają że na ubranka musi być nałożony najniższy próg VAT w danym kraju).

- Obniży VAT z 23% do 22%.

- Da prace młodym i mieszkania socjalne na start jeśli założą rodzinę. Program „Twoje mieszkanie”.

- Podwyższy pensje pielęgniarkom i w samej służbie zdrowia przynajmniej x2.

- Przewalutuje frankowiczów

- Zwiększy 3-krotnie kwotę wolna od podatku.

- Podniesie renty i zwiększy emerytury.

- Podniesie najniższą krajową do poziomu UE Polacy muszą godnie zarabiać.

- Podwoi nakłady na polską naukę.

- Dokona repolonizacji banków.

- Nałoży podatki na hipemarkety i banki.

- Lekarz i dentysta w każdej szkole.

- Darmowe przedszkola.

- Obniżenie CIT z 19% do 15% dla najmniejszych przedsiębiorstw, zatrudniających min 3 osoby.

- Wycofanie się z pakietu klimatycznego.

- Stworzenie systemu obrony terytorialnej kraju z pomocą organizacji paramilitarnych.

- Likwidacja NFZ.

- Konstytucyjna ochrona lasów państwowych.

- Będzie bronił polskiej waluty tak długo, jak to tylko konieczne, by Polacy mogli żyć godnie i bezpiecznie.

- Będzie bronił polskiej ziemi przed wykupem przez obcy kapitał.

- Będzie aktywnie działał na rzecz odbudowy nowoczesnego polskiego przemysłu, dającego Polakom miejsca pracy i godne wynagrodzenia.

- Doprowadzi do wyrównania dopłat bezpośrednich dla rolników.

- Polscy rolnicy powinni dostać należne im rekompensaty związane z embargiem rosyjskim.

- Wprowadzi zmiany w kodeksie pracy dotyczące tzw. umów śmieciowych.

- Doprowadzi do odejścia od kryterium zysku w służbie zdrowia.

- Fundusze NFZ trafią do wojewodów.

- Doprowadzi do informatyzacji ochrony zdrowia.

- Doprowadzi do wzrostu liczby lekarzy i pielęgniarek

- Zwróci prawo rodziców do decydowania o edukacji swoich dzieci.

- Powoła Narodową Radę Rozwoju oraz Radę Przedsiębiorczości.

- Pałac prezydencki będzie miejscem, gdzie na neutralnym gruncie będą mogli spotkać się przedstawiciele różnych grup społecznych.

I co jeszcze?