o mnie i o ludziach obok... o ludziach i o mnie...
Archiwum
O autorze
sobota, 30 kwietnia 2016

Tu jest znacznie więcej niż Iggy Pop, znacznie więcej :) 

You gave me a present

The paper was blue and green

I unwrapped it with pleasure

These are the best shades I've ever seen

You can be my girlfriend

Forever and a day

I never thought I was worth much

Or that anyone would treat me this way

 

I'm not

The kind of guy

Who dresses like a king

And a really fine pair of shades

Means everything

And the light that blinds my eyes

Shines from you

It makes me come in the night

It makes me swim with delight

I like this pain

I like this mirror

I like these shades

 

I could have had a problem

I might have never followed through

The other guys are in trouble

They wouldn't listen to a girl like you

These shades say something

I'll bet they cost a lot

I hope I don't break 'em

I hope we don't break up

 

I'm not

The kind of guy

Who dresses like a king

And a really fine pair of shades

Means everything

And the light that blinds my eyes

Shines from you

It makes me come in the night

It makes me swim with delight

I like this pain

I like this mirror

I like these shades

 

wtorek, 26 kwietnia 2016

W sobotę wybrałem się z I' na VI marsz równości w mej mieścinie. Było miło i bez wielkich protestów, nuda. Aż pomyślałem, że nic złego się nie dzieje w kraju.  

mmm

mmmm

poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Po lekturze porannych gospodarczych wieści, takie oto myśli dopadły mnie po śniadaniu:

Polski nie stać na rozdawnictwo kasy dla wszystkich rodzin z dziećmi. Nie jesteśmy krajem socjalnym, nie stać nas na to z bardzo wielu powodów. A porównywanie nas do krajów skandynawskich, które mają zupełnie inną strukturę społeczną oraz inny procentowy udział różnych grup w partycypowaniu w kosztach i zyskach, jest nieporozumieniem. Szwedzi mają zupełnie inną świadomość niż Polacy i tego nie zmienimy, ponieważ nigdy nie byliśmy na przykład odizolowanym i skazanym na bardzo długa zimę społeczeństwem. Nasze historie są inne, tak jak i nasze doświadczenia socjalne. My zamiast 500+ powinniśmy pieniądze przeznaczać na dofinansowanie do żłobków, przedszkoli i obiadów dla dzieci, a nie dawać do ręki. To z powodu tego programu będzie wprowadzony:

- Podatek Bankowy - od kwietnia-maja 2016 wzrastają ceny wszystkich kredytów w kraju - drożej zapłacisz za własne M, lub biznes lub wymarzone wakacje.

- Podatek handlowy - spowoduje to, że każdy obywatel zostawi więcej kasy na zakupach, bo handlowcy odbiją sobie podwyżkę na naszych kieszeniach.

- Podatek na media narodowe od 1 stycznia 2017, to 180 złotych rocznie od każdego odbiorcy prądu w kraju! Nie od osób posiadających TV!!!

- Podwyżki podatków za prąd i wodę od 1 stycznia 2017, plus nowe podatki za wodę deszczową i topniejący śnieg - doliczone do ścieków w przeliczeniu na mieszkańca.

- Obcięcie ulg dla niepełnosprawnych na przejazdy PKP od stycznia 2017.

- Chwilowo zawieszony w próżni plan podniesienia opłaty paliwowej (medialna wrzawa sprawiła, że rząd nabrał wody w usta w tej sprawie, ale skoro pomysł padł to znaczy, że ktoś o tym myśli).

A gdzie obniżka kwoty wolnej od podatku? Gdzie obniżka VAT? Zły rząd PO podniósł o 1%(!!!) podatek VAT. A jaka będzie suma podniesienia podatków przez PiS? Jeśli płacisz dziś za prąd 60pln to po dodaniu podatku na media narodowe zapłacisz 75pln to jest 25% więcej!!! A jak inne opłaty wpłyną na inflację i na twój portfel???

A PiS ma w zanadrzu jeszcze jeden as w rękawie. Jeśli plany rozdawnictwa narodowego się posypią to zostaje jeszcze podatek katastralny - naliczany od wartości nieruchomości - nawet, jeśli będzie to 0,5% w skali roku - to ile warte są twoje nieruchomości i ile możesz oddać państwu???

czwartek, 21 kwietnia 2016

Umarła Królowa i umarł Król, teraz umiera Książę. [*]

Artysta wybitny i niedoceniony. Artysta świadomie uciekający od wielkich koncernów muzycznych i nie promujący swojej muzyki, a zostawił ponad 30 albumów.  

 

 

środa, 20 kwietnia 2016

Co prawda nie było mnie osobiście. Ale wysłałem tam I' aby miód i wino pił w obronie prawa kobiet do decyzji. Którego nawet dziś nie mają, ale tu toczy się spór o penalizację resztek praw, jakie kobiety mają w kwestii decydowania o własnym ciele.  

m1

m2

m3

m4

m5

m6

m7

m8

m9

m10

m11

m12

m14

m15

foto by I'

sobota, 16 kwietnia 2016

Kiedy 7 stycznia 2016 ukazał się klip Davida Bowie do utworu Lazarus, został on szybko skomentowany przez prowadzącego The Tonight Show – Jimmyego Fallona. Zainteresowało go to, co Bowie notuje w zeszycie w jednej z ostatnich scen filmu. Fallon po chwili zaprezentował winylowe wydanie – właśnie ukazującego się albumu Blackstar, a następnie tabliczkę z fotografią Bowiego, który trzyma ów zeszyt z teledysku, na którego stronach widnieje rysunek podobizny wokalisty i podpis: „Dla Jimmyego. Pomocy”. Jak to interpretować? Dla mnie na początku to był żart, do promocji nowego albumu, ale kiedy Bowie zmarł trzy dni później…

Czy Fallon wiedział, że Bowie umiera? Pewnie tak. Trzy tygodnie temu postanowił odwdzięczyć się zmarłemu kosmicie, wykonując Life On Mars?   

środa, 13 kwietnia 2016

Jedna z czytelniczek mówi mi żebym się delektował wiosną. Tylko wiosny w Polsce tego roku nie ma. Nie ma światełka w tunelu, a jeśli jakieś jest, to zbliża się pancerny pociąg, który wiezie nam tu srogą zimę. To co, że kwitną kwiaty, trawa zielenieje i rozwijają się liście. Politycznie zaczyna się najgorsze, nadchodzą czasy chaosu, podziału totalnego na dwa obozy, być może wojna domowa (nie koniecznie oznaczająca mordowanie się na ulicach). Dziś, po tej może mało znaczącej rezolucji PE w Naszej sprawie, zaczynamy być krajem, który znalazł się na równi pochyłej. Tracimy reputację i prestiż. Teraz będzie łatwiej rządzącym zacząć używać siły wobec opozycji. Czystki już trwają na wszystkich frontach. Mały faszysta powiedział, że najpierw trzeba ukarać winnych. A winnymi będą wszyscy Ci, którzy są Mu przeciw…     

 

niedziela, 10 kwietnia 2016

Jeden z tygodników powołując się na jakiegoś tam znawcę, badacza, socjologa czy kogoś tam stwierdził, że patrząc na nastroje polskiej młodzieży można uznać, że prawica będzie rządziła w Polsce jeszcze co najmniej 20 lat. A spróbujmy zabawić się w takie historical-fiction – prawica rządzi w Polsce przez 100 lat, a jej dominacja odciska nieodwracalne piętno w tradycjonalistycznym polskim społeczeństwie, a my w dniu dzisiejszym obchodzimy 1000 rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Wszystkie urzędy państwowe, szkoły, teatry, żłobki, przedszkola, opery, filharmonie, szpitale, przychodnie, muzea, posterunki policji i generalicje, pogotowie i straż pożarna, biblioteki, uniwersytety – dosłownie wszystkie publiczne instytucje mają swoje tablice pamiątkowe i niewielkie ołtarze poświęcone pamięci ofiar zamachu w smoleńsku z 10 kwietnia 2010 roku. Państwo kręci się wokół swojego najbardziej współczesnego mitu, a w dzień rocznicy, wolny od pracy – zapomniane na co dzień ołtarzyki w tych dziesiątkach publicznych instytucji, rozświetlają się błyskiem elektrycznych lampek, świec, zapełniają się kwiatami i dewocjonaliami. Poza światłami wokół miejsc pamięci gromadzą się Polacy, nowe wielorasowe społeczeństwo – zupełnie obcego nam współczesnym Polakom – nowego Narodu.

Tak jak i my dziś, za chwilę będziemy obchodzili jakąś mityczną rocznicę jakiegoś chrztu, jakiegoś dzikusa czy wikinga, który był już znużony ciągłymi wojnami i dla zabezpieczenia swojego władztwa, wybrał sobie nowego – silniejszego – bożka niż ten w którego dotychczas wierzył. Czysto błaha sprawa urasta po tysiącleciu do rangi wielkiego mitu. Tak samo w owym roku 3010 nikt nie będzie pamiętał, kto i dlaczego zginął – będą tylko puste nazwiska i graficzne przedstawienia postaci – jakichś mitycznych bohaterów o których na co dzień nikt nie wspomni. Tak jak nie wspomina się ludzi narysowanych na biletach NBP. Z wyjątkiem owego wolnego dnia, zapalania lampek pod ołtarzykami poległych w jakiejś mitycznej katastrofie – która nikomu na nic w sumie nie była potrzebna, nikogo nie będzie obchodziło, po co i dlaczego cokolwiek się stało – to tylko tradycjonalistyczny obowiązek zapalania lampek. No i dzień wolny! Dzień wolny od pracy, który może uda się połączyć z jakimś długim łikędem i odpocząć od uporczywej pracy… Tak, to byłoby coś, tak mało mamy przecież dni wolnych!        

czwartek, 07 kwietnia 2016

A zatem jest wcześniej niż się spodziewałem.

Nowy Singiel Davida Bowie. Zrobiony do zamykającej Blackstar kompozycji przez Jonathana Barnbrooka (odpowiedzialnego od ponad dekady za design Bowiego). Czy Barnbrook będzie odpowiedzialny za przyszłe projekty Davida? Trzymam kciuki!

wtorek, 05 kwietnia 2016

Michael Stipe jeden z najdłużej outujących się gejów w branży muzycznej w historii USA, frontmen R.E.M., oddał hołd zmarłemu w styczniu Davidowi Bowie, wykonując jedną z ulubionych piosenek artysty, powstałą w 1970 roku The Man Who Sold The World. A już w piątek 8.04, czeka nas premiera trzeciego singla z ostatniego wydawnictwa Bowiego do piosenki: I Can’t Give Everything Away. Po co ten singiel, skoro cały album jest grany we wszelkiej maści rozgłośniach, czyżby miał ukazać się trzeci klip? Przekonamy się za trzy dni.  

 
1 , 2