o mnie i o ludziach obok... o ludziach i o mnie...
Archiwum
O autorze
piątek, 28 listopada 2014

Korzystając z ostatnich minut przed ciszą wyborczą, przed niesfałszowaną jeszcze II. turą wyborów, chciałbym przypomnieć - najciekawszy moment kampanii, czyli starcie poznańskie. Grobelny przeciwko miejskim aktywistom - tu ukrywającym się pod maską Mrocznego Rycerza. Bardzo ładnie zrobiona kampania, pomysłowa i kreatywna, całkowicie odchodząca od pompatycznej formuły nudnych spotów i łopatologicznych treści. Czuć, że zrobiono to z pasją i ogromną wolą zmiany. Czy Grobelny utrzyma władzę? Przekonamy się w niedzielę tymczasem dwa spoty, na pierwszą i drugą turę. Zobaczcie co potrafi zrobić Batman!

wtorek, 25 listopada 2014

Ta historia zatacza koło. Cztery lata po śmierci Johna Balancea, Peter Christopherson jego wieloletni partner (również) z Coil, postanawia opracować kilka z dziesiątek demówek, które zostały mu po wielu wspólnych sesjach. W 2008 roku wychodzi z tego kolejny mroczny elektro-eksperymentalny album, kolejny hołd dla zmarłego kochanka. Dwa lata później –

Peter umiera nagle we śnie, przeżywszy 55 lat.

Oto pierwszy utwór z ostatniej płyty Coil – uważaj czego pragniesz… 

poniedziałek, 24 listopada 2014

Nie ma Go już 23 lata! A oni wciąż albo coś odnajdują albo przerabiają - nawet te mniej udane numery - na coś zupełnie innego, a szybkie kawałki na ballady. To pokrzepiające, bo pamięć tkwi w nas. Zatem nowości sprzed dosłownie kilku dni... choć już mają parę lat.

piątek, 21 listopada 2014

Oglądając ten latający cyrk wyborczy... Ten rok jest ogólnie jakiś taki - obwoźny - od tragedii do farsy. Ale mniejsza o to, zatem oglądając ten latający cyrk, w przerwie oczekiwania (na występ słonia i klauna) zapraszam ponownie na łyk świeżego Bowiego.

Co prawda już prezentowałem nowy kawałek tego 67 letniego muzyka, ale tym razem skrócona, promocyjna wersja singla Sue, oraz jego strona B, czyli też nowy numer 'Tis A Pity She Was A Whore, utwór o bardzo specyficznej linii melodycznej i wycofanym delikatnym wokalu.

Oba utwory są zrobione w ramach fantazji jazzu eksperymentalnego, tym samym będąc radykalnym zaprzeczeniem głównego nurtu. I nie jest to muzyka na jeden odsłuch, tu poprzeczka jest zdecydowanie wyżej, być może poza zasięgiem niektórych?  

 

Man, she punched me like a dude

Hold your mad hands, I cried

'Tis a pity she's was a whore

'Tis my curse, I suppose

That was patrol,

That was patrol

This is the war

 

Black struck the kiss, she kept my cock

Smote the mistress, drifting on

'Tis a pity she was a whore

She stole my purse, with rattling speed

That was patrol,

This is the war

‘Tis a pity she was a whore

 

'Tis a pity she was a whore

 

Man, she punched me like a dude

Hold your mad hands, I cried

'Tis a pity she's was a whore

'Tis my face, I suppose

That was patrol,

That was patrol

'Tis a pity she was a whore

 

wtorek, 18 listopada 2014

Jestem zadowolony z wyników wyborów. Przegrała Platforma Obywatelska, partia która od 2011 roku poza nielicznymi wyjątkami (w samorządach), zaprzestała pracy, idąc w kierunku wynaturzenia władzy i administrowania zamiast realnych działań. Partia hipokrytów i karierowiczów, partia afer. Wygrał PiS, minimalnie, to partia równie szkodliwa i bliźniacza do PO - ale mimo wszystko burzy tym wynikiem prawie 8 lat w sejmie i 12 lat w regionach władzy Platformy. Albo PO się weźmie do roboty (w co nie wierzę) - zwykle dopiero klęska sromotna potrafi zmienić coś w betonowych układach i zacementowanych mózgach - albo klęska będzie straszliwa w 2015 roku. I klęski PO w pewnym sensie życzę.

PiS jest zaś partią, którą da się szybko skompromitować - stąd jeśli wygrają parlamentarne za rok - to będzie wreszcie szansa na rozbicie tego dualistycznego układu, który od ponad dekady rządzi Polską. Liczę na to, że dojście do władzy Kaczyńskiego stanie się impulsem - do poważnych przemian na polskiej scenie politycznej. Może wreszcie narodzi się nowa formuła lewicy, alternatywy dla tego kraju - bo ferment dzieje się już od lat, ale formuła lewicy w postaci SLD czy RP - jest nie do przyjęcia. 

Ewa Kopacz natomiast jest premierem mizernym, bez charakteru i mimo, że lubię ją naprawdę bardzo - nie jest politykiem budzącym zaufanie. PO pod jej rządami dokonuje korekty w prawo (kolejnej już w ostatnich latach, dramatycznej próby łapania wyborców -a to z lewa a to z prawa). Pan adwokat Giertych moim zdaniem myli się, co do przyczyn przegranej Platformy. To nie dlatego przegrali bo poszli w lewo. Przegrali bo choć zapowiedzieli pójście w lewo - na obietnicach się tylko skończyło. A dość już tej hipokryzji!


piątek, 14 listopada 2014

Oto moje przedwyborcze orędzie.

Po pierwsze głosujcie. Po drugie głosujcie na wszystkich z wyjątkiem PO. A jeśli już trzeba na PO to tylko na ludzi, których znacie i którzy mają jakiś pomysł na siebie i swoją pracę. Po trzecie wreszcie oddajcie pusty głos - domalowując kolejną kratkę z Madonną, Krecikiem lub inną fantastyczną postacią - która byłaby lepsza niż ci nasi prawdziwi wybrańcy.

Z racji, że sytuacja polityczna mojego miasta i województwa jest skomplikowana, sam zastosuję się do powyższych trzech rad. Będę głosował, nie będę głosował na PO z drobnym wyjątkiem, oraz oddam też nieważny głos, dorysowując trzecią kratkę. Będę głosował z pełną świadomością moich wyborów.

Koniec orędzia.

czwartek, 13 listopada 2014

Upływa ten czas, choć pewne historie jakby się nie starzeją, pewne życia nie umierają mimo śmierci. A John Ballance wciąż stoi za swoimi wiernymi słuchaczami - gdzieś między iskrą myśli, a gwałtem czynu... Jak każdy dobry samobójca - nie może się wyrwać z tego świata. Może to i dobrze, że wciąż go mamy?

wtorek, 11 listopada 2014

Ja mam dość duży dystans do tej Pani, ale tym razem jakby wieje w dobre żagle...

 

Jakieś kolory dla pedałów

Ma być czarno–biało

Ma być czarno–biało

A najlepiej szaro-szaro

Jedna rasa szara

Jedna szara masa

Co jednak z mózgową wspólnego wiele nie ma

Ma być czarno–biało

Ma być czarno–biało

Ma być biało-biało

A najlepiej szaro-szaro

Czerwony dozwolony

Zbita morda i kiełbasa

Ma być szaro

Od szarego wara

No to nara

 

poniedziałek, 10 listopada 2014

Mówiłem wam, że nie mogę się od przeszło roku uwolnić od tej płyty? Niebywałe - ten facet ma tu 71 lat i naprawdę daje radę!

sobota, 08 listopada 2014

Skandal wywołał spot "Dość olewania" Obywatele Decydują.pl, telewizja publiczna zakazała jego emisji. Cóż to za hipokryzja mediów - sterowanych z politycznego stołka? Tak drodzy państwo olewacie nas! Co kadencja - obiecanki cacanki. Telewizja "publiczna" przestała już dawno istnieć i jako obywatel uważam, że powinno się ją sprywatyzować, bo utrzymywanie tego czegoś z moich pieniędzy i abonamentu to granda!

 
1 , 2