o mnie i o ludziach obok... o ludziach i o mnie...
Archiwum
O autorze
wtorek, 20 czerwca 2017

W świętym dniu wybraliśmy się z I' i paczką kumpli na wyprawę po rubieżach naszej ziemi... 

r1

r2

r3

r4

r5

r6

r7

r8

r9

r10

r11

r12

poniedziałek, 19 czerwca 2017

Po czterech latach milczenia powraca z piątym albumem kanadyjski zespół Arcade Fire zapowiadając premierę – Everything Now nowym singlem Creature Comfort. Muzycznie brzmi to podobnie do albumu Reflektor, ale przecież ostatni album był znakomity. A powtórek z dobrej rozrywki nigdy dość!

Bardzo interesująco w warstwie tekstowej brzmi refren tej piosenki: God, make me famous. If you can't just make it painless. Brzmi to trochę jak życiowe motto rzeszy młodych ludzi z pokolenia dzisiejszych 20-30 latków żyjących na terenach tzw. Zachodniego Świata.   

 

piątek, 16 czerwca 2017

szydło to lekcja

Auschwitz to lekcja tego, że nie odrobiła pani lekcji - żadnej lekcji! Wstyd! A tym samym swoją ignorancją daje pani przyzwolenie aby prosty lud dosłownie rozumiał te słowa, a co gorsza za chwilę wcielał je w czyn. No chyba, że naprawdę miała pani TO na myśli mein Führer?  

poniedziałek, 12 czerwca 2017

Taka jest codzienność Polski PiS. Sprawa Frasyniuka jest oczywiście niejednoznaczna. Prawckie portale donoszą, iż słynny opozycjonista był na demonstracji Obywateli RP – przeciwko 86-ej miesiączce smoleńskiej – w towarzystwie „rosyjskiej” ochrony oraz pułkownika SB Jana Lesiaka. A cała akcja miała być prowokacją, mającą na celu doprowadzenie do aresztowania Władysława Frasyniuka. Zatem w jakim my żyjemy kraju, w którym policja aresztuje ludzi godząc w wolność zgromadzeń oraz stawia im zarzuty naruszenia uroczystości religijnej – od kiedy hucpa miesiączek smoleńskich ma charakter religijny? Toż to wiec nienawiści i szczucia Polaków na Polaków i w tym miejscu się z Frasyniukiem zgadzam w 100%! Oraz że nie zapomnimy tego co Kaczyński robi w tej chwili w Polsce – dokonuje pseudo-frankistowskiej rewolucji. Ale przyjdzie odwilż!

niedziela, 11 czerwca 2017

4. Dr. Misio - Pismo

Ten utwór i jego klip padł jedną z ofiar tegorocznego Opola Jacka Kurskiego. W zasadzie Opola nie ma - tylko będą disko-polo Kielce. Ale tak czy siak kapela znanego aktora Arkadiusza Jakubika - zostałaby na świętym ojczyźnianym festiwalu zakazana - za swoją plugawą treść! 

23:57, koffiejames , koffie mix
Link Dodaj komentarz »
piątek, 09 czerwca 2017

Czasem wystarczy krótki skecz, aby wypunktować głupotki codziennej polityki, albo piosenka, która przecież wcale nie jest jakimś specjalnym komentarzem do panującej nam rzeczywistości - ale jednak komentuje dużo więcej niż się wydaje! Ach te ludzkie zdolności do ekspresji nieskończoną ilością sposobów - wciąż mnie pozytywnie zadziwiają...

1. Patrick Stewart sketch: what has the ECHR ever done for us?

 

2. Abonament (Jerzy Urban)

 

3.a. Krzysztof Zalewski - Polsko (Official Video)

 

3.b. Krzysztof Zalewski - Polsko (Daniel Olbrychski version)

23:08, koffiejames , koffie mix
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 08 czerwca 2017

Dziś czcigodny Adrian rozpoczął kampanię parlamentarną 2019 roku. Na zwołanej naprędce konferencji prasowej ogłosił, że wraz wyborami do Parlamentu, które odbędą się za dwa i pół roku, wystąpi do Senatu RP o rozpisanie referendum w sprawie tego czy Polska ma przyjmować kwoty uchodźców, nakazane naszemu państwu przez Brukselę. Obwarował organizację referendum, warunkiem powodzenia wcześniejszej swojej referendalnej propozycji w sprawie zmian w Konstytucji RP, które ma odbyć się 11 listopada 2018 roku. Ale powiedzmy to szczerze – nic nie powstrzyma Adriana przed maksymalną mobilizacją elektoratu „dobrej zmiany” w wyborach 2019 roku. Taka jest racja stanu obecnej władzy!

No właśnie – tylko o to chodzi o frekwencję. W połowie VIII kadencji Sejmu RP, rządząca partia ma ledwo 32% poparcia. Programy + (500, mieszkanie, czy planowany senior + który ma gwarantować specjalne bonusy emerytalne wypłacane raz do roku wszystkim lub części emerytów) nie windują i nie betonują poparcia dla PiSu. Tylko płomienne wystąpienia kobiety z broszką porywają internety, a ona sam porównywana jest do pani Le Pen. Zatem propozycja referendum uchodźczego, będzie próbą zwerbowania na wybory najwierniejszych i najbardziej ortodoksyjnych faszystów, popierających populistyczną linię rządu. Ta propozycja jest niejako wróżbą, że spodziewana różnica między PiS a PO może być tak niewielka – że potrzeba impulsu, zrywu dla wyborców skrajnej prawicy by PiS mógł ponownie wygrać.

Słabo Adrian i żal!

 

wtorek, 06 czerwca 2017

W zeszłym roku obiecaliśmy sobie z I' że trzeba w obliczu politycznych perturbacji w kraju wesprzeć naszą sprawę, na najważniejszej imprezie naszych ludzi. Byliśmy z raz czy dwa na demonstracjach KODu, na Czarnym Marszu i strajkach kobiet, wspieramy naszych w Poznaniu, czasem u siebie też się aktywizujemy, byliśmy na Paradach w Berlinie i Pradze. Ale nadszedł czas powrotu do Warszawy. Na 17 warszawski Marsz Równości wróciliśmy po 7 latach przerwy i było naprawdę warto. Było nas ze 30 tysięcy (policja podaje, że 12 tysięcy a organizatorzy, że 50 tysięcy - żadna z tych liczb nie wydaje się prawdopodobna, dlatego trzeba znaleźć złoty środek, a organizatorom doradzić, aby w jakimś punkcie trasy zliczali szacunkowo uczestników i prezentowali potem metodę badawczą).

Nie mniej było bardzo fajnie, byliśmy w gronie znajomych i bawiliśmy się iście piknikowo. Marsz był pokojowy, a kontrmanifestacje niewidoczne i nieliczne. Pamiętam rok 2010 kiedy między maszerującymi a protestującymi dochodziło do wymiany salw plastikowych butelek i kamieni. W 2017 roku nic takiego nie miało miejsca.  

17p01

17p02

17p03

17p04

17p05

17p06

17p07 

17p09

17p10 

17p11

17p12

piątek, 02 czerwca 2017

Zacząłem się zastanawiać nad postępowaniem kancelarii Adriana wobec wyroku Sądu Najwyższego. Mianowicie przyjęcia przez kancelarię postawy, że wyrok SN uznają za nieistniejący, a co to oznacza dla Państwa i jego obywateli? Jeśli prezydent nie stoi na straży prawa, to jest poza prawem, to znaczy, że obywateli też nie obowiązuje prawo.

Jeśli doradca prezydencki prof. Zybertowicz mówi w programie TV, że nie rozumie dokładnie wykładni prawa albo jest za stary by wszystko rozumieć – to co ten facet robi jako doradca naszego substytutu monarchy?

Tak, urząd prezydenta jest następcą instytucji króla. Królowie rządzili z bożej łaski, wyrażonej urodzeniem lub namaszczeniem większością głosów polskiej szlachty, prezydent jest namaszczony głosami narodu. A jednak od królów oczekiwano przestrzegania prawa, w razie jego łamania lub uzurpacji, dochodziło do buntów i rewolucji. Współcześni monarchowie są ostoją wartości, za nimi od XIX-go stulecia zbudowano urząd kadencyjnego monarchy – prezydenta.

Jeśli dziś prezydent Polski ma gdzieś prawo, to dlaczego obywatel ma prawa przestrzegać? Ale co za tym idzie – wchodzimy w czasy anarchii i chaosu. Chocholi taniec, który zwiastuje upadek naszego narodu. Nie dziwię się zatem, że Macierewicz wycina generalicję i tworzy podległą mu armię Wojsk Obrony Terytorialnej – ze szkolonych po dwa tygodnie amatorów. Kiedy SN w 2018 roku po wyborach samorządowych i 2019 roku po wyborach parlamentarnych, ogłosi wyniki wyborów – to prezydent ich przecież nie uzna (jeśli nie będą po myśli obozu władzy). Bo jak banda kolesi w togach może ogłaszać wyniki wyborów?

A jeśli wyjdą ludzie na ulice w kraju anarchii totalnej, WOT uzbrojony w ostrą broń będzie strzelał gdzie popadnie, aby zapanować nad wściekłym tłumem. Ofiary nie będą miały znaczenia!

Tak, od 1-go czerwca 2017 roku mocniej niż kiedykolwiek wcześniej, są poważne przesłanki do tego, aby stwierdzić, że skończyła się w Polsce demokracja, rozpoczął się czas anarchii.     

 

czwartek, 01 czerwca 2017

Ach ta nasza młodzież! Dała dziś w Sejmie RP przykład tego jak dziatwa chłonie otaczający nas Świat. Kochane dziatki zwiastują nam nowe pokolenie, wojny totalnej w kraju ulicznych bijatyk, o marchewkę. Ach, jak się muszą cieszyć w Moskwie, kiedy durnie z Polski sami będą się okładać po ryjach. I ograniczać wolność jedni drugim. Młody kretyn na sejmowej mównicy drze wydruk z flagą UE. Krzyczy, że UE jest jak nazistowska Rzesza, że nadchodzą hordy uchodźców… Były też inne faszystowskie wystąpienia przyszłych władców Polski. Wiceminister edukacji przyklaskuje tym młodym „patriotom”, "cechuje ich młodzieńczy radykalizm" – zachwala Marzena Machałek. No nic, kiedy oni dojdą do władzy, my zostaniemy znów rosyjską gubernią. Ale Polak nie uczy się na błędach, to błędy, które popełnia zakuwają go w kajdany historii. Tak musi być, gdy naród głupi!     

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 155