o mnie i o ludziach obok... o ludziach i o mnie...
Archiwum
O autorze
niedziela, 20 sierpnia 2017

Podczas gdy Błaszczak napada na marszałka województwa pomorskiego, dopytując czy ten już oprzytomniał (tylko nie wiemy, po czym?). Podczas gdy klecha w TVP klepie, że zamachy w Barcelonie spowodowała znana w całym świecie rozwiązłość mieszkańców tego miasta, choć sam duchowny uważa, że za rozwiązłość nie powinno się nikogo zabijać. Podczas gdy minister Szyszko idzie w marszu solidarności z ministrem Szyszką, zorganizowanym przez leśników w Białowieży. Podczas gdy Szydło znanemu dziennikarzowi, w scenerii remizy strażackiej oznajmia, że Hiszpania jest sama sobie winna za zamachy, bo przyjęła za dużo uchodźców, a my nie przyjmiemy ani jednego! ON! IDOL! MĄŻ STANU! OJCIEC NARODU – co ja będę mówił sami zobaczcie: nie tęczowa tylko narodowa pelerynka szaba da-ba duuuu!  

 

jk

23:03, koffiejames , koffie mix
Link Komentarze (1) »
piątek, 18 sierpnia 2017

Ostatnio znajomy bloger wrzucił na swój dziennik cover DB Heroes, wykonany przez wysłannika piekieł Lemmiego Kilmistera. Wow! Wszystko płonie.

Ale w 2016 roku najnowszy skład King Crimson pod batutą niezmordowanego Roberta Frippa, podczas koncertu w Berlinie wykonał nieśmiertelnik Bowiego w bardzo klasyczny sposób. Bardzo udane to wykonanie ale jak pisze mój blogowy kolega "Robert Fripp dał kiedyś żelazne ramy temu numerowi, i lepiej nie wychodzić za daleko, lepiej być blisko doskonałości, prostej doskonałości..."

środa, 16 sierpnia 2017

Po łikędzie nawałnic – objechałem okoliczne lasy i parki, oraz dość przygodnie okoliczne wioski (z powodów czysto towarzyskich) – i obraz zniszczeń jest ogromny. Nad miastem w czwartek przeszła 30-minutowa burza, która zostawiła za sobą tragiczne zniszczenia zieleni miejskiej, trakcji elektrycznej, dachów itd. Zamknięto dla ludzi kilka parków, komunikacja nie jeździła przez kilka godzin, a nawet kilka dni – gdyż trasa wiodąca do zoo została odcięta od miasta na 3 dni. W moim ukochanym miejskim lesie padło na ścieżkę chyba ze 20 drzew. Nie miałem pojęcia czy las jest zamknięty przez służby – więc puściłem się po dzikich ścieżkach celem dokonania rekonesansu i po kilku kilometrach zacząłem się bać, że z rowerem utknę na dobre. Droga za mną była kompletnie zawalona drzewami, które trzeba było obchodzić podmokłymi obejściami. Ale się udało. Choć wrażenie jest strasznie smutne. Kiedy to udrożnią?

Tym gorzej się ogląda zdjęcia z województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego, gdzie tysiące hektarów drzew zostało położnych przez nawałnice z kolejnych dni. Lasy do pełnego odnowienia, to znaczy, że czekają nas lata zanim odbudujemy tą populację państwowych drzew. Może Debil Środowiska przestanie karczować Puszczę Białowieską(???), kiedy tyle drewna ile dostał nie zdoła zebrać z nadleśnictw do końca tego roku, nie mówiąc o tym, że pierwsze nowe sadzonki będzie można sadzić dopiero w 2018 roku. A te młode laski z zasobów państwowych, które przecież hodowane są pod siekiery w międzyczasie też nam (obywatelom) służą za płuca.

A ile w kraju się dzieje? Andrzej opierdolił Antoniego. Publiczna łajanka, że Wojsko Polskie to nie jest zabawka i nie powinno się traktować armii, jako prywatnego folwarku, bo obniża to zdolności obronne kraju. Wow! Ameryka wita białego człowieka! Ale może Tomek Piątek ma racje w temacie Antka? Trzeba sięgnąć po lekturę jego publikacji, zanim będzie wciągnięta na listę ksiąg zakazanych, a zielone walifiutki będą ją publicznie palić na centralnych placach miast. Tymczasem Wojska Obrony Terytorialnej nie pojechały ku pomocy najbardziej poszkodowanym województwom. Policja bije antyfaszystów, a faszyści idą z zieloną flagą ulicami Warszawy, hej ho, hej ho – lewakowi przywalić by się szło! Rząd tymczasem nie uznał wielkiej dmuchaniny za klęskę żywiołową i nie ogłosił stanu takiej klęski. Ale wiecie czemu? Bo piniążki by musiały pójść na województwa poszkodowane, a to by mogło ugodzić w szyty grubą nicią budżet i może by na pińcet plus zabrakło się! Szydło pojechała na miejsca największych zniszczeń dopiero po 3 dniach! A po co miała być wcześniej? Przecież i tak nic nie ma do zaoferowania poszkodowanym? A po tragedii obozu harcerskiego w Suszku, gdzie zginęły dwie dziewczynki – postanowiono wprowadzić SMS-owe i meilowe ostrzeżenia pogodowe – będą bardzo pomocne zwłaszcza w takich terenach jak ów tragiczny obóz – gdzie nie ma zasięgu. Brawo.

A opozycja ma używanie, kiedy podczas którejś z ostatnich kampanii wyborczych doszło do podobnego kataklizmu – wszechprezes przerwał kampanię, aby polecieć na miejsce ówczesnych dramatycznych wydarzeń i wykorzystał okazję by bić w urzędujący wtedy rząd PO. Dziś sytuacja jest odwrotna, prezesa nie ma, śpi, mlaszcze, kota głaszcze, albo wybiera sobie pałacyk, do którego przeprowadzi się bez Kasztanki. Bosh, co za kurwa śmieszny kraj! WOT nie ma, rządu nie ma, reakcja jest po 3 dniach, wojska zawodowego nie ma bo wojewoda poprosił o oddziały, tylko drzewa leżą pokotem jak po jakimś makabrycznym polowaniu, dachy zerwane, prądu brak od wielu dni (bo wiecie państwo, że nienajjaśniejsza RP nie ma zapasu słupów do trakcji naziemnej), a prezydent po 2 latach zorientował się, że jest przez swoje zaplecze partyjne ostro ………y!

Tylko ludziska się skrzyknęły i jeden drugiemu pomaga jak może, jak zawsze. Zawsze licz na siebie. Nie ważne czy lewa, czy prawa, czy pojebana rzeczypospolita zawsze zostawi Ciebie na lodzie, z twoją biedą i zerwanym dachem…    

23:11, koffiejames , koffie mix
Link Komentarze (4) »
sobota, 12 sierpnia 2017

Wycinamy puszczę na poczet funduszu 500+ czy aby mieć kasę na wykupienie 80% wybranych mediów prywatnych jak na przykład Polsat czy TVN?

Tak sobie myślę co nas czeka, kiedy leniwe upalne dni mijają powoli - idzie po cichu jesień i może być niezła burza... Może być bardziej i mocniej - niż zdaje mi się pamiętać.

wtorek, 08 sierpnia 2017

Chciałbym!

Zrobić sobie blogowe wakacje jak to bywało od początku tego bloga, ale czas jest niespokojny jak nigdy dotąd w historii tego dzienniczka. Nie pisać tyle o polityce, ale ona zaczęła rządzić moim życiem. Pisać beztroskie pierdoły jak za dawnych lat, posty z miasta, street arty i takie zabawne ozdobniki – ale dziś to nie jest istotne.

Musimy!

Szykować się do kolejnych aktywności obywatelskich, wrzesień będzie bardzo gorący. Nowa szkoła wd. PiS – zwolnienia nauczycieli, powrót ustaw o SN i KRS, zapowiadana ustawa medialna, która pod płaszczykiem europejskości – będzie oznaczała putinizację mediów prywatnych i próbę ich zagarnięcia – tak, aby Polacy utracili dostęp do niezależnej informacji. 80% udziałów w tych mediach ma być w polskich rękach = PiSowskich rękach. Będzie gorąco! Fanatycy się nie cofną – ale ulica też nie będzie milczeć – tak myślę!

 

sobota, 05 sierpnia 2017

I kolejna nachalna promocja Arcade Fire. Ta płyta mnie naprawdę bawi, choć może nie jest niczym wybitnym, to wciąż wybór trzymających poziom kawałów. A w przypadku tego numeru, nawet uznany został przez krytykę za najbardziej charakterystyczny dla wcześniejszych dokonań AF.

piątek, 04 sierpnia 2017

Kolejna porcja nowego AF.

czwartek, 03 sierpnia 2017

Dość tego - trochę kultury! Nowego Arcade Fire z ich premierowego, mocno dyskutowanego albumu, coś miłego! A czemu tak dyskutowany? Bo to pierwsze wydawnictwo Kanadyjczyków, które tak mocno podzieliło fanów i krytykę, zamiast ambitnego indie rocka - dostaliśmy eksperyment z muzyką taneczną, klimatami post-Abbowymi, z dodatkiem niezależnego popu. Dziwne to - nie dla wszystkich akceptowalne...    


środa, 02 sierpnia 2017

Wydawałoby się, że mamy już wakacje. Upał, palemka w drinku i pełny wywal. Nie! PiS zapowiada, że będzie żądał reparacji wojennych od państwa niemieckiego (5 bilionów USD). A Polska nie zrzekła się w 1953 roku reparacji względem Niemiec; to państwo marionetkowe PRL zrzekło się reperacji względem marionetkowego państwa NRD. Ale sytuacja zmieniła się całkowicie po 1989 roku, żądamy zatem od Niemiec zjednoczonych, jako niezależna Polska. Ale może te reparacje nam się należą? Może wymiana? Reparacje w zamian za Pomorze i Śląsk dla Niemiec? Nie? Do czego prowadzi głupota Kaczyńskiego, ten populizm dla idiotów?

Foto do posta: Berliner Dom, Preußen Land an der Ostsee.  

Preußen Land an der Ostsee

 

 

sobota, 29 lipca 2017

Mój drogi Geddy Lee obchodzi dziś 64 urodziny. Sto lat!


 

Trick of the light or just

A loss of perspective

Flaw in the grand plan just

The way it is

Looks good from a distance but

Closer I come it

Becomes more daunting but

These moments will pass

 

Still

Halfway up the hill

My fingers may bleed but I've got to get there

Still

Standing on the hill

My spirit's released but I've got to get there

Still

 

Lost in an abstract thought

Dazed and distracted

Winded but still I'm caught

With a fragment of doubt

Slowed by reflection but

These moments will pass

 

Still

Halfway up the hill

My fingers may bleed but I've got to get there

Still

Standing on the hill

My spirit's released but I've got to get there

Still

 

It's just confusion

And illusion

Easily overdone

Here comes revolution

Absolution

 

It's not an illusion

Not a fiction

Easily overcome

Here comes revolution

Absolution

 

Trick of the light or just

Too much perspective

Looks good from a distance but

The closer I come it

Becomes more daunting but

These moments will pass

 

Still

Halfway up the hill

My fingers may bleed but I've got to get there

Still

Standing on the hill

My spirit's released but I've got to get there

Still

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 158